Proč chodit pravidelně k fyzioterapeutovi Pomineme-li úrazové diagnózy, u kterých je jasné, že nápravy se nedočkáme na počkání, tak…

Proč chodit pravidelně k fyzioterapeutovi

Pomineme-li úrazové diagnózy, u kterých je jasné, že nápravy se nedočkáme na počkání, tak pravidelnost jak při cvičení, tak při návštěvách fyzioterapeutů by měla očividně nutná.

Přivede-li nás nějaký problém, většinou bolest, tak původce nepřichází z ničeho nic jednou akcí. V drtivé většina je potíž funkčního rázu z důvodu opakovaného nevhodného držení segmentu či nešetrného pohybového vzoru.

Co ono nevhodné držení či pohyb způsobuje, je už na fyzioterapeutovi, každopádně na samotném pacientovi je to, aby si uvědomil, že tento problém mohl vznikat několik let například nevhodnou ergonomií práce, tudíž musí být jasné, že bude potřeba stejně tak opakovaně nějakou dobu pracovat na jeho nápravě.

Své návyky nejsme schopni změnit lusknutím prstu.

Návštěvy jsou pak vhodné i preventivně, víme-li, že se dostaneme do situací, kdy bude tělo přetěžováno, tak jako prevence dalších potíží, snížení šance prohloubení potíží či pro jejich vyhnutí.