Maderoterapie Přinášíme Vám informace o maderoterapii, kterou má u nás v Colliery Recovery na …

Maderoterapie

Přinášíme Vám informace o maderoterapii, kterou má u nás v Colliery Recovery na starosti Markéta Batečková. Co to vlastně je, na co je tato terapie dobrá a pro koho je určena se dozvíte v následujících řádcích.

Co to je maderoterapie?

Maderoterapie je úžasný nástroj na hubnutí. V rámci terapie se používají dřevěné válečky, dřevěné nástroje a baňky, které slouží k odbourání tukových polštářků, k podpoření lymfy a celkově slouží k odstranění celulitidy. Existuje několik typů válečků a terapeut jej vybírá individuálně podle potřeb klienta. Maderoterapie je pro všechny, ale terapeut musí být důkladně vyškolený a musí vědět, co a jak správně dělat klientovi, aby dosáhl požadovaných výsledků. Tento druh terapie nemá bolet, proto je velmi důležitá komunikace mezi klientem a terapeutem.

Komu bys doporučila maderoterapii?

Osobně bych ji doporučila lidem, kteří chtějí hubnout, odstranit celulitidu a odbourat z těla přebytečnou vodu.Celková tělová maderoterapie je také pro lidi, kteří chtějí snižovat objem v určité oblasti, zmírnit otoky, které utlačují křečové žíly a lidem, kterým už nepomáhá lymfa. POZOR! Je dobré vědět, že celková maderoterapie souvisí s lymfatickým systémem. Na začátku maderoterapie se začíná stimulací lymfatického systému, kdy se uvolní lymfatické uzliny a poté se přechází na maderoterapii samotnou.

Jaké druhy maderoterapie nabízíš?

Na dnešním trhu existuje několik druhů maderoterapie, ale podstata je vždy stejná, jen se třeba terapeut specializuje na jednu problematickou partii. Současně nabízím dva druhy maderoterapie - celotělovou a obličejovou. Celotělová maderoterapie je zaměřena na celé tělo, a problematické partie a trvá zhruba 60 minut.

Obličejová maderoterapie se zaměřuje na obličej, otoky v obličeji, vrásky, kruhy a jedná se vlastně o hloubkovou masáž obličeje, která odvádí přebytečnou vodu z obličeje a trvá zhruba 30 minut.

Jak často by měl klient chodit na maderoterapii?

Obecně se doporučuje chodit alespoň 1x týdně, ale může se klidně i 2x týdně. V případě celotělové maderoterapie jsou výsledky viditelné po 10 návštěvách a v případě obličejové maderoterapie jsou výsledky viditelné již po 5 návštěvách.

Jak samotná návštěva probíhá?

Při první návštěvě si vždy klienta vyfotím, bez obličeje, pro pozdější porovnání výsledků. Je to jen pro srovnání, nikde jinde fotka nebude zveřejněna. Začíná se uvolněním lymfatického systému a poté probíhá maderoterapie samotná. Během chození na pravidelné terapie se doporučuje pít lymfatický čaj alespoň 1x denně, který podpoří výsledek terapie. Je velmi důležité si uvědomit, že se jedná o TERAPII, takže výsledky jsou viditelné po 5x - 10x návštěvách. Je to běh na dlouhou trať, ale stoji to za to!

Existují nějaké kontraindikace?

Maderoterapie je bezpečná a vhodná téměř pro každého, ovšem existují určité kontradikce. Na začátku jsem si myslela, že lidé s křečovými žíly nemohou podstoupit maderoterapii, ale opak je pravdou, jen musí terapeut zvolit správné válečky a správný přístup. Po vhodně zvolené terapii nejdou křečové žíly tolik vidět, ale vše je individuální. Kontradikce maderoterapie:

  • těhotenství
  • špatná srážlivost krve
  • deformity kůže (exémy, nezahojené jizvy, apod.)
  • infekční virová, bakteriální a onkologická onemocnění
  • křečové žíly (může být kontradikcí, ale po zvolení správného přístupu nemusí)

A teď to důležité, kolik klient za tuto skvělou terapii zaplatí?

Celotělová maderoterapie vychází samostatně na 850-900 Kč.

Obličejová maderoterapie je o něco levnější, jedna terapie tak vyjde na 600 Kč.Na závěr nám řekni celkové benefity maderoterapie?

Začala bych tím, že celkově maderoterapie stimuluje lymfatický systém, proto je úzce propojená s lymfou jako takovou. Dokáže odstranit toxiny z těla, ale také pravidelné návštěvy odstraní celulitidu a vypne se pokožka. Díky vypnuté pokožce se také tvaruje postava a díky tomu vidíme tak skvělé výsledky u všech klientů. Mimo jiné se posílí imunitní systém, revitalizuje a reaktivuje nervový systém a zlepší se celková produkce elastinu, kolagenu a vitamínu E. Benefitů je spoustu a je to hodně individuální, ale výsledek tam BUDE pokaždé!