Jak si zlepšit Toes To Bar? Zaprvé je potřeba si uvědomit o čem T2B vlastně je z hlediska biomechaniky pohybu a které…

Jak si zlepšit Toes To Bar?

Zaprvé je potřeba si uvědomit o čem T2B vlastně je z hlediska biomechaniky pohybu a které svaly budou hrát klíčovou roli v jeho provedení. Nejedná se o cvik, ke kterému se na první pohled budou používat pouze vaše břišní svaly. Zároveň bude pracovat hned několik svalových skupin. A ty nejdůležitější zkusíme ovlivnit společně pomocí cviků zmíněných níže.

Hned ze startu, je ale tak třeba říct, že se jedná o obecná doporučení, které MOHOU ale také nemusí, pomoci vašemu T2B.

Toes to bar, jeden ze základních gymnastických cviků, který by každý správný crossfiták měl zvládnout. Je v české terminologii „vznos“. Ale ne tak úplně. Český vznos spoléhá primárně na sílu břišních svalů a dalších skupin v oblasti pánve při vykonání pohybu.

T2B je dynamickou variantou, při které je využívána setrvačnost a pružnost tkání k vykonání pohybu.

Prvním cvikem, který tedy logicky můžeme doporučit pro zlepšení T2B. Je právě vznos. Striktní sílu, kterou naberete při vznosech krásně využijete při každém T2B.

Dalším cvikem, který bude vhodný PŘED jakoukoliv lekcí, která bude obsahovat T2B bude aktivace širokého svalu zádového - single arm lat pul down.

Aktivací zádových svalů docílíte lepšího odtažení od hrazdy před výkopem nohou k hrazdě.

Poslední cvik bude důležitý pro fázi vykopnutí nohou. Psoas march s použitím gumičky z našeho eshopu (skrytá reklama), je vhodný pro aktivaci svalu, který je zodpovědný za přitahování nohou a tedy přímo odpovědný za provedení tohoto cviku (leč si většina bude myslet, že jsou to břišní svaly, jedním z hlavních svalů je právě bedrostehnokyčelní sval.)

Bonusovým cvikem je hollow rocks. Posílením břišních svalů nikdy nic nezkazíte. Tak hurá do toho!

Dejte nám vědět, zda vám naše tipy pomohly zlepšit vaše T2B. =)

Dany