Jak na bradavice Naše babičky přesně vědely, které přírodní produkty dokáží bradavicím pěkně zavařit. Není náhoda,…

Jak na bradavice


Naše babičky přesně vědely, které přírodní produkty dokáží bradavicím pěkně zavařit. Není náhoda, že všechny mají ve vysokých koncentracích silný antiseptický účinek a při nanášení na kůži mohou občas i zaštípat, ale také i fungují.

Jejich rady byste měli určitě vyzkoušet hned na začátku léčby, pokud je bradavice ještě malá.

V babských radách z přírodního léčitelství na bradavice vždy zazněly:

šťáva z pampelišky,
vlaštovičník nebo tinktura z něj,
propolis smíchaný s medem,
propolisová ti ktura,
citron nebo jablečný ocet,
ricinový olej,
a česnek.

Pokud tyto přípravky budete aplikovat 2-3 denně, nebo necháte jejich kapičku až dvě působit přímo na místě pomocí vatičky a náplasti po většinu dne. Účinek se jistě dostaví do jednoho týdne. Jen dejte velký pozor, abyste zbytečně přípravky neaplikovali i na zdravou kůži, která může být citlivější, než samotná bradavice.

Prevence vzniku bradavic


Někdy se nákaze nevyhnete. Například tam kde jsou přezůvky zakázány používat z jiných zdravotních důvodů jako například v saunách. Ve parních komorách, aquaparcích a jiných sportovištích noste ale vždy přezůvky. Pravidelně dezinfikujte svou obuv. Bradavice a jejich šíření je velmi blízce spojené i s imunitním systémem.
Proto ji neváhejte posilovat doplňky z přesličky rolní, hlívy ústřičné či echinacey. Pokud i tak nějakou bradavici objevíte, zahajte léčbu co nejdříve. Když problém přetváva dlouho vyhledejte lékařskou pomoc.