RedCord Další NOVINKOU v našem zbrusu novém gymu, ke které jste nám dopomohli v HitHit…

RedCord

Další NOVINKOU v našem zbrusu novém gymu, ke které jste nám dopomohli v HitHit kampani je systém Redcord, kterým bude vybavena ordinace č.3.

Že jste o tom ještě neslyšeli? Kořeny tohoto závěsného systému, neboli červených lan jsou v Norsku, kde se na jeho vzniku podíleli lékaři a fyzioterapeuti a odkud se postupně rozšířil do ordinací po celém světě.

V čem je cvičení v Redcordu tak výjimečné?


Redcord staví na 3 základních principech: labilitě, pohybu ve všech 3 rovinách a pohybu v uzavřených kinematických řetězcích. Díky těmto principům můžeme obnovit a zlepšit neuromuskulární funkce.
Labilní prostředí vyžaduje dynamickou stabilizaci, na které se podílejí větší skupiny svalů a zlepšuje tak motorické programy a schopnost adaptace organismu se na vnější prostředí. 3D pohyb ovlivňuje funkční pohybové vzorce, které jsou důležité pro každodenní život. Cvičení v uzavřeném kinematickém řetězci využívá především koaktivaci více svalových skupin, což je z hlediska každodenních pohybů člověka velmi efektivní. Efektivita spočívá ve faktu, že v běžném životě svaly pracují převážně koaktivačně.Zařazení Redcordu do terapie nám umožní:

  • Zlepšit funkční svalovou sílu
  • Zlepšit svalovou vytrvalost, koordinaci, rovnováhu a stabilizaci těla
  • Zvýšit celkový výkon
  • Zlepšit zdraví a fyzickou kondici
  • Předcházet zranění
  • Variabilitu tréninku díky rozdílným popruhům, elastickým či pevným lanům kladkám


I zde dbáme na kvalitu, nikoliv kvantitu. Cílem tohoto cvičení je zapojení správných svalů ve správný čas a ve správném objemu, které vede k bezbolestnému a více funkčnímu životu.
Již brzy si to budete moci vyzkoušet na vlastní kůži, máte se na co těšit!